09
- Haziran
2017
Posted By : admin
Uçuş Kartları Rekabetinde Son Durum 2016

Uçuş Kartları Hakkında Bilgiler

Bankalar uçuş mili kazandıran programlarıyla seyahat edenlere çok büyük avantajlar sağlamaktadır. Uçuşta kullanılabilecek bir çok uçuş kartı imkanı vardır. Bunlardan bazıları; Adios, Wings, Miles and Smiles, Maximiles ve Parafly.

Uçuş Kartları Rekabetinde Son Durum 2016

Öncelikle Yapı Kredi bankasının sunduğu Adios kart hakkında bilgi verelim. Bu kartta rota önerileri, seyahat hattı ve kişiye özel seyahat planlama önerileri bulunmaktadır. Buda diğer kartlara göre daha çok tercih edilmesini sağlamaktadır. Standart ve Premium olarak iki farklı kategoriye ayrılmıştır. Premium’da seyahat sigortası, deniz taksi ve özel şoför imkanları bulunmaktadır. Aidos kart sahipleri kazandıkları puanlarla uçak bileti, konaklama, seyahat turu ve gemi turu satın alabiliyor. Cep telefonuna TL yükleyebiliyor.

İkinci olarak Akbank’a ait olan Wings kredi kartına geçersek, bu kart bir club kart özelliğinde tasarlanmıştır. Dört farklı çizgisi bulunmaktadır. Bu kartla üye işyerlerinden mil puan kazanabilirsiniz. Axess üye işyerinde ise chip para yüklenilmekte buda mil puana çevrilebilmektedir.1 chip para 15 mil puan etmektedir. Garanti bankasının sunduğu Miles and Smiles, yaşam stil kartı olarak tasarlanmıştır. Üç kategoriye ayrılmıştır. Bu kategoriler Standart, Platinum ve Prive ‘dir. Bu kart Ankara, İzmir, İstanbul, Bodrum, Çeşme ve daha birçok şehirde restoran, otel, spa ve alışverişlerde ekstra mil kazandırmaktadır.

İş bankasının kartı olan Maximiles, Standart ve Select olarak iki kategoridedir. Bu kartlarda biriken puanlar herhangi bir kota, bölge veya kişi sayısı sınırı olmadan bilet alımında kullanılmaktadır.

Son olarak Halk bankasının kartı olan Parafly ‘e değinelim. Bu kart ile uçak bileti, tur paketi ve araç kiralama işlemleri yapabilirsiniz. Aylık harcamaları belli bir limitin üstünde olan parafly müşterileri, İstanbul Atatürk ve Ankara Esenboğa havaalanlarında bulunan lounge hizmetinden ücretsiz faydalanmaktadır. Görüldüğü gibi, bankalar uyguladıkları farklı kampanyalarla rekabeti gün geçtikçe daha da artırmaktadır.

Category:

Bir Cevap Yazın